Краснодон. Северная СОШ-ДС №16

Робимо одну справу, працюємо на загальний результат!

Початкова школа

У нашій школі існує об’єднання «Грайлики» - це організація, що об’єднує  наймолодших школярів віком від 6 до 10 років, які створюють групи за інтересами  у класному колективі. Членами або друзями цього об’єднання можуть бути   дорослі (батьки, учні старших класів), усі,  хто бажає зробити життя молодших  школярів  цікавим та різноманітним.
          У країні є свої закони, обов’язки, традиції, атрибути.

Закони грайликів:
  1. Закон доброти, честі, поваги й любові до рідних і близьких людей.

2. Закон взаємодопомоги, взаємоповаги.

3. Повага до себе та оточуючих людей.

4. Повага до національних традицій, вивчення історії України.

5. Навчання і труд, спорт і здоров’я поруч ідуть.

Кожна група має знаки розрізнення – емблему і власну назву.

1 клас - 8 учнів; група  "Козачата"

2 клас – 14 учнів; група "Зірочки"

3 клас – 16 учнів; група "Світлячки"

4 клас – 14 учнів; група "Промінці".

Девіз грайликів:

Грайлик без зусиль розкаже,

Що він вчить і грає як.

І надалі всім покаже,

З усіх найкращий він, отак!

Діти знайомляться з основними законами життя і працюють за такими напрямками:

1. «Моя родина, Україна» (вивчення народознавства).

2. «Рости розумним, працелюбним» (оточення турботою тих, хто її потребує).

3. «До кришталевих криниць» (ознайомлення з живою природою).

4. «У колі друзів» (налагодження стосунків з усіма «жителями» школи).

5. «Рости  сильним, міцним, здоровим» (фізичне загартування, зміцнення здоров’я).

6. «Подорож у світ прекрасного» (розкриття та розвиток своїх талантів, здібностей).

7 . «Моя родина» (виховувати почуття любові до сім’ї, розвивати   інтерес до історії свого  роду.)

Група «Козачата»
                      Девіз: «Козацькому роду – нема переводу»
Напрямок: Козацькими шляхами. Козаки – це веселі, життєрадісні люди, вони багато чого вміють і знають, але вони хочуть досконаліше знати історію символів, ритуалів козаків та їх побут, обряди, традиції, звички.
Учнів знайомляться із одним із символів України, символом людської мудрості, краси і здоров’я – червоною калиною, її цілющими властивостями.
Вивчаємо загадки, прислів’я, пісні, легенди про калину та інші символи-обереги українців. Переглядаємо вишивки з калиною на рушниках, сорочках, скатертинах. Дізнаємося  про звичаї, цікаві історії, пов’язані з рослиними-оберегами.

Група «Промінці»
Девіз:  «Школа, ми твої промінці, стати хорошими дітьми ти нас навчи!»
Напрямок: Моя родина – Україна.

Сонечки хочуть навчитися вести свій родовід, підтримувати і примножувати родинні традиції і свята, знати сімейний побут, правила сімейних взаємин, вивчати історію рідного селища, міста та побут українського народу.
Наші завдання – пробуджувати пізнавальні інтереси до історії свого родоводу; вчити  бути допитливими, вмінню фантазувати, додумувати; знати історію свого роду.
Проводячи виховні заходи, ми складали родинне дерево , де діти зрозуміли, що жити на світі без зв’язків із родом, без родинної підтримки неможливо.

Група « Світлячки »
Девіз: «Ми світлячки завзяті, хочем все і про всіх знати».
Напрямок: Цікавинки нашої природи, країни.
Чомусики хочуть дізнатися про нові відкриття в нашій країні, стати вірними друзями природи. З такою метою в групі проводяться різноманітні бесіди, виховні години, веселі ігри. Діти дізнались про сім чудес України, нащо п′ють воду, прикмети погані і корисні. Проведено виховну годину в природі на тему: «Ти – в природі, природа – в тобі». Бесіди на тему: «Людина – частина живої природи», «Колесо»: як люди навчилися їздити, літати. Діти з великим задоволенням грають в різні ігри, і навчають цікавих ігор менших учнів.

Група "Зірочки"
Девіз: «Треба все зірочкам знати: розпитай, почуй, дізнайся в дідуся, у мами, в тата. Знайдеш тайну калинову в скрині кожної родини: казку, пісню, чисту мову, долю неньки – України.»
Напрямок: Народна мудрість.
Вербинки не бажають бути перекотиполем, Іваном безрідним, тому докладають чимало зусиль аби пам’ятати і зрозуміти історію, культуру, традиції рідного краю. Діти люблять змагатися в спортивних заходах та отримувати  перемогу.

Діти з великим задоволенням грають в різні ігри і навчають цікавих ігор менших     учнів.

Подорожуючи, «Грайлики» стають учасниками різноманітних          конкурсів, ігор, свят, набувають нових знань і умінь, турбуються один      про одного, допомагають всім, хто цього потребує.